Get Adobe Flash player

Co jsou to vodoměrné šachty či jímky? S naší firmou jasná výhra!

 

Vodoměrné šachty neboli jímky se používají pro osazení vodoměrů nebo jiných měřících prvků na potrubí pod úroveň terénu. Lze je použít u obytných budov i rekreačních chat. Každá vodoměrná šachta, stejně jako naše další produkty například zahradní architektura, plastové jímky, septiky a mnohé další, je vyrobena z vysoce kvalitního polypropylenu a vstup do ní může být plastovým, betonovým pochůzným nebo i přejezdným poklopem. Uvnitř jsou jímky vybaveny plastovým žebříkem a vodotěsnými průchodkami a dalším příslušenstvím pro rychlou montáž. Protože chceme navíc vyjít zákazníkům vstříc plastové jímky, přečerpávací a dešťové jímky i vodoměrné šachty vyrábíme v různých rozměrech dle individuálního přání klienta! Neváhejte tedy a kontaktujte pro svou stavbu spolehlivou společnost!

 

Jímky a vodoměrné šachty různých druhů

Veškeré jímky a stejně tak i vodoměrné šachty lze do terénu zasadit různým způsobem, avšak ve většině případů je manipulace s šachtami, septiky či jímkami velmi jednoduchá díky jejich nízké hmotnosti. Vyberte si u nás vodoměrné šachty a konzultujte s námi způsob osazení:

  • Šachty a jímky k obsypání: Určeny do volného terénu bez spodní vody. Umísťují se na betonový podklad, propojí se s potrubím a obsypou se tříděným výkopkem. Obsyp je potřeba po vrstvách hutnit.
  • Šachty a jímky k obetonování: Určeny do lokalit s vyšším statickým zatížením (blízkost budov nebo opěrných zdí, komunikací pro vozidla). Plášť jímky je vyztužen žebry a závlačemi. Po připojení se šachta obetonuje.
  • Šachty a jímky k obetonování proti spodní vodě: Použití tam, kde hladina vody dosahuje nad základovou spáru. Plášť šachty a případně i dno je vyztužen žebry a ocelovými závlačemi. Kvůli individuálním bezpečnostním úpravám je vždy nutná konzultace s výrobcem. Šachta se po zkoušce napuštěním vodou obetonuje.

Pozor! Šachty a plastové jímky umístěné v terénu, který nepropouští vodu (jíly, skála), je nutné zajistit stejně jako při výskytu spodní vody! Vzhledem k tomu, že polypropylen, ze kterého jsou šachty vyrobeny, s klesající teplotou křehne, nedoporučujeme manipulaci při nižších teplotách než je 5 st. Celsia.

 

Záruka experta na šachty a jímky

Vodoměrné šachty i jiné jímky či septiky jsou u nás nejen vyráběny, ale naše společnost se také podílí na vyvíjení nových materiálů s nejlepšími vlastnostmi. Obraťte se ohledně nákupu vodoměrné jímky na experty v této oblasti! Získejte záruku na 24 měsíců a především výrobek s maximálně dlouhou životností právě teď!

 

Základní rozměry

Vodoměrné šachty VŠ1 až VŠ5 – míry v mm

Typ D
průměr pláště
H
celková výška
H1
Výška nástavce
H2
výška pláště šachty
VŠ1 950 1500 200 1300
VŠ2 950 1700 200 1500
VŠ3 1100 1800 300 1500
VŠ4 1300 1800 300 1500
VŠ5 1500 1900 400 1500

Průměr průchodek libovolně od 1/2“ do 3“ tj. DN 20 – DN 90

 

Vodoměrná šachta – řez

vodoměrná šachta

 

Legenda:

D – průměr šachty
H – celková výška šachty
H1 – užitečná výška
H2 – výška nástavce

Šachta je vybavena vodotěsnými průchody pro potrubí s jednoduchou montáží (nastrč a dotáhni) a kozlíkovou podpěrou pod vodoměr. Lze vyrobit i vodoměrné šachty jiných rozměrů i tvarů, než je typová řada a to bez zvláštních příplatků!

 

Fotogalerie