Get Adobe Flash player

Co to jsou šachty vrtu pro pitnou a užitkovou vodu?

 

Chystáte se k výkopu studně, a tak zvažujete, kde pořídit šachty vrtu nebo jiné plastové jímky? Šachty nad studniční vrty slouží pro krytí ústí studničních vrtů a pro umístění libovolného typu čerpadla. Jedná se o plastovou vodotěsnou nádobu, která zaručuje nepropustnost a vodotěsnost. Šachty neboli jímky jsou vyráběny ze svařovaných PP desek a plášť je po obvodu osazen výztuhami, které zajišťují samonosnost a odolnost. Strop jímky je potom osazen vstupní kruhovou šachtou s poklopem, který může být řešen jako uzamykatelný. Vyberte si u nás šachty vrtu, kanalizační šachty, plastové jímky či septiky pro dům, zahradu nebo zemědělskou usedlost a investujte tak rozumně do kvality!

 

Šachty či jímky z plastu – snadná manipulace i stavba

Ať už šachty vrtu, jímky či septiky – všechny naše produkty jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů, které jsou však díky nízké hmotnosti velmi lehké, proto je s nimi snadná manipulace a celá stavba tak probíhá jako na drátkách. A jak vypadá vlastní uložení šachty vrtu? Jímky nad studniční vrty se ukládají do předem připraveného prostoru, který je o 200mm větší než je průměr pláště této jímky. Po usazení na připravené betonové dno a propojení se zárubnicí vrtu, je plášť obsypán jemnou zeminou s mírným hutněním či v případě výskytu podzemních vod betonem, přičemž do otvorů ve výztuhách jsou vloženy armovací obruče. Celá akce je přitom velmi rychlá a jednoduchá, a tak díky plastovým šachtám vrtu nebudete ztrácet čas ani peníze! Neváhejte nás kontaktovat.

 

Šachty a jímky životnost minimálně čtvrt století!

Každý důkladný zákazník si před koupí jistě rozmyslí, zda se mu investice vyplatí. V případě šachet nebo co se týká plastové jímky obecně, se nemusíte obávat zbytečně ztracených peněz. Na jímky vrtu Vám rádi poskytneme 24 měsíců dlouhou záruku, přičemž životnost staveb je minimálně 20 let. Neváhejte a důvěřujte firmě s poctivou tradicí.

 

Na septiky, jímky, šachty – s manuálem a dobrou radou

K prakticky každému našemu výrobku, ať už se jedná o šachty, plastové jímky nebo septiky, dostanete kromě kvalitního produktu také návod na jeho použití (v případě šachty návod na správné osazení), a dále protokol o zkoušce vodotěsnosti a prohlášení o shodě. Kromě těchto náležitostí Vám navíc rádi poskytneme poradenský servis, díky kterému si můžete být stoprocentně jisti, že Vaše investice nepřijdou v niveč. Neváhejte tedy a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem!

 

Záruka

Na výrobek se vztahuje záruka 24 měsíců, konstrukce je navržena tak, aby odpovídala délce životnosti stavebních prací(min. 20 let). Záruka se nevztahuje na vady vzniklé neodbornou manipulací či chybným osazením výrobku jinak, než jak předepisuje výrobce.
Na výrobek se vydává prohlášení o shodě, protokol o zkoušce vodotěsnosti a návod na osazení výrobku.

šachta vrtu

 

Legenda:

H – Celková výška (hloubka výkopu)
H1 – Užitečná výška šachty (cca 1500 mm)
D – Průměr šachty (cca 950 mm)
D1 – Průměr vrtu, resp. jeho plastového vyústění

Materiál – polypropylen tl. 6 a 10 mmm.

 

Plastové šachty vrtu , polypropylen tl. 5 – 10 mm dle typu

Typ Průměr pláště D (mm) Celková výška H (mm) Výška nástavce H1 (mm) Výška pláště H2 (mm) Cena
VŠ1 950 1500 200 1300 6.275,-
VŠ2 950 1700 200 1500 6.752,-
VŠ3 1100 1800 300 1500 7.704,-
VŠ4 1300 1800 300 1500 9.045,-
VŠ5 1500 1900 400 1500 11.339,-

 

Fotogalerie