Get Adobe Flash player

Přečerpávací jímky i kanalizace od na slovo vzatých odborníků

 

Řešíte rekonstrukci nebo zcela novou kanalizaci a chcete si být jisti, že zvolíte jímky s dlouhou životností? Přečerpávací plastové jímky se používají především pro čerpání splaškových, ale také dešťových vod u obytných domů, rekreačních zařízení, penzionů apod., přičemž v provedení od naší společnosti vynikají prvotřídní kvalitou. Plášť přečerpávací jímky je vytvořen z vysoce odolného polypropylenu a celá šachta se skládá také z poklopu. Jímka je dále vybavena čerpadlem, dvěma sondami kontrolujícími hladinu vody a jednou havarijní sondou proti přetečení kapaliny. Neváhejte a vybírejte přečerpací jímky a čerpadla bez či se spouštěcím zařízením z našeho sortimentu! Důvěřujte společnosti rodinného typu, které jde v prvé řadě o kvalitu a spokojenost zákazníků.

 

Vyberte s námi vhodný druh jímky!

Přečerpací plastové jímky samozřejmě nejsou všechno, přesto je jejich osazení díky malé hmotnosti a snadné manipulaci doslova hračkou. Pokračujte ve stavbě kanalizace bez větších obtíží a seznamte se se základními typy osazení a čerpadel:

  • Jímky k obsypání - určeny do volného terénu bez spodní vody. Umisťují se na betonový podklad, propojí se s potrubím a obsypou se tříděným výkopkem, který se ve vrstvách hutní.
  • Jímky k obetonování -  určeny do lokalit s vyšším statickým zatížením, proto je plášť jímky vyztužen žebry a závlačemi. Po připojení se šachta obetonuje.
  • Jímky k obetonování proti spodní vodě -  použijí se tam, kde hladina vody dosahuje nad základovou spáru, proto je plášť jímky a případně i dno vyztužen žebry  a ocelovými závlačemi. Vždy je nutná konzultace s výrobcem. Po osazení přečerpací jímky neboli šachty a propojení potrubí se celá konstrukce obetonuje.

Pozor! Plastové jímky umístěné v terénu, který nepropouští vodu (jíl, skála) je nutné zajistit stejně jako při výskytu spodní vody! Vzhledem k tomu, že polypropylen, ze kterého jsou jímky vyrobeny, s klesající teplotou křehne, nedoporučujeme manipulaci při nižších teplotách jak 5 st.celsia. A jaké jsou typy čerpadel?

  • čerpadla pro rodinné domy – používáme léty osvědčenou řadu GF firmy HCP PUMP
  • čerpadla ostatního typu jímky i čerpadla vždy navrhujeme individuálně

 

Konzultujte přečerpávací jímky!

Výběr jímky, čerpadla i příslušenství není jednoduchý a je vždy rozumnější poradit se s odborníkem. Nenechávejte nic náhodě a konzultujte Vaše požadavky a individuální přání s námi. Nechte si navrhnout výhodné a funkční řešení na míru a užijte si perfektně fungující kanalizace. A že nejsou přečerpací jímky to, co jste hledali? Prohlédněte si také dešťové jímky, plastové jímky či zemní filtry a najděte to pravé pro Vás!

 

Schéma přečerpávací stanice:

přečerpávací stanice - schéma

Legenda

Č – Čerpadlo
S1 – Sonda nejnižší hladiny vody
S2 – Sonda nejvyšší hladiny vody
S3 – Havarijní sonda
ZV – Zpětný ventil
PK – Proplachovací kus
UV – Uzavírací ventil

 

Fotogalerie